Сім цікавих фактів про англійську мову

7 цікавих фактів про аглійську мову

Англійська мова зайняла міцне місце лідера в сучасному світі. Сьогодні вона стала найбільш ефективним засобом світового спілкування, бізнесу, інформаційних технологій. Знання англійської допомагає успішно просунутися по кар'єрних сходах, комфортно почувати себе в подорожах по світу, налагодити комунікацію з людьми з різних країн.
Спеціалізовані курси англійської мови від школи «English Time» піднімуть ваші знання на новий, більш високий рівень, і відкриють перед вами двері в захоплюючий і цікавий світ. Ми підготували для вас цікаву добірку фактів, які допоможуть дізнатися, наскільки це дивовижна мову.
 
Третє місце в світі
 
Всупереч величезній популярності і зростаючому попиту на вивчення англійської вона з гордістю займає лише 3-тю позицію в світовому мовному рейтингу. Провідне місце у китайської, а на другому знаходиться іспанську мову.
Хоча носіями виступають приблизно чотириста мільйонів чоловік, як свою 2-у мову його вибирає вдвічі більше людей. Зокрема, в Китаї безліч студентів навчаються англійської, їх стільки, що за чисельністю вони перевищують кількість людей, що населяють США.

Найбагатша в світі мова

Представляємо вам найбагатшу мову в цілому світі. Сьогодні в ній приблизно 800 тисяч слів і, можливо, це зовсім не межа. Вона постійно розвивається, існує думка, що кожні 98 хвилин в розмові народжується нове слово.
Багатство також полягає в достатку синонімів, які можна підібрати до різних слів. Книга рекордів Гіннеса навіть зафіксувала величезну кількість синонімів до слова «drunk» - цілих 2241.

Факти про літери

• Частіше за всіх використовувана буква - Е, а ось рідше за інших застосовується Q.
• Раніше амперсанд (символ &) вважався такий же буквою алфавіту, як і інші.
• Точка, що знаходиться над «i», має назву tittle (означає «крапелька»).

Факти про слова

• Цілих 45 букв міститься в самому довгому з усіх англійських слів. Воно має на увазі легеневе захворювання і виглядає так - «pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis».
• До таких слів, як «purple», «orange», «month» і «silver» неможливо підібрати риму, як не старайся.
• Слово «set» побило всі рекорди за кількістю позначень: 44 варіанта значень дієслова, 17 можливих значень іменника, трохи менше значень прикметника – 7, плюс інші різноманітні варіації.

Факти про речення

• Найбільш короткими є речення : «I am» і «I do», що цікаво, при цьому в їх складі є як підмет, так і присудок.
• «The quick brown fox jumps over the lazy dog» містить всі без винятку літери, з яких складається англійський алфавіт.
• «The sixth sick sheik's sixth sheep's sick» - найбільш складновимовна скоромовка.

Факти з історії мови

• Ви здивуєтеся, але знаки пунктуації раніше в англійському абсолютно не використовувалися, їх поява датована 15 століттям.
• Прощалися раніше так: «God be with ye» (зі староанглийского перекладається «Хай буде з тобою Бог»), сьогодні цей вислів трансформувалося в слово «goodbye».

 

Американський англійський

У період становлення держави американці намагалися створити свою форму мови. В одному зі штатів, Іллінойсі, навіть видали закон, за яким заборонялося розмовляти англійською, діяв він аж до 1969 року.
Сьогодні в США налічують 24 діалекту англійської. Деякі американці, зустрівшись з англійцями, можуть не повністю зрозуміти один одного.