Як виникла англійська мова

Походження сучасної англійської мови тісно пов'язане з історією Великобританії. Вважається, що з'явилась вона у далекому восьмому столітті до нашої ери. В ті часи на території сучасної Англії мешкали  індоєвропейські племена - кельти. Говорили вони на діалектах, що згодом отримали назву бретонський і гельський. Нагадування про древні племена  залишилось  в самій назві країни: в перекладі з кельтської слово «brith» означає «розфарбований».
Через кілька століть острів був завойований римлянами, і до кельтського додалась латинь. Її вплив помітен в сучасній англійській, багато слів запозичено саме з латинської мови. Потім вторглись на британські території німецькі племена внесли свою лепту у становлення англійської. Познайомитись з циєю дивовижною і багатогранною мовою вам допоможуть спеціалізовані курси англійської мови від школи «EnglishTime».

 
Три періоду становлення англійської мови

 
Англійська пройшла досить довгий шлях від своєї появи до сучасності. Вона утворилась шляхом змішування декількох різних мов і діалектів.

Становлення англійської мови прийнято ділити на три основних етапи.

Першим етапом вважається англосаксонський період, який тривав з 449 по 1066. В тей час на землі Британії, що населяли кельти і римляни відбулося вторгнення німецьких племен, що перевершували  за чисельністю місцеве населення. Англосакси поступово витіснили своєю говіркою діалект кельтів, перетворивши слова на свій лад. Тільки віддалені райони, такі як Шотландія, Ірландія, Корнуолл і Уельс, змогли зберегти кельтський діалект.
З 597 року почалася активна християнізація місцевого язичницького населення Римською церквою. Нова релігія внесла ряд змін і в мову, утворилися лексеми, тобто латинські слова, асимільовані з німецькими говірками. Ці нові слова мали  як німецькі, так і латинські коріння. Також  вплив на формування англійської мови здійснили  скандинавські вікінги, які вторглись на англосаксонські землі в другій половині 9 ст.
Наступним прийшов середнєанглийский період, тривалістю 1066 - 1500 рр. За часів Середньовіччя на англійські землі напали французи, які поклали край початок епосу трьох мов. У той період французький призначався для аристократичної знаті і використовувався в судовій системі. Мова англосаксів  застосовувалась в розмові простих людей, а латинь успішно використовувалася лікарями і людьми науки. І сьогодні англійська для медиків онлайн містить латинські слова, обов'язкові до вивчення.
Цей етап став відправною точкою формування сьогоднішньої  англійської мови. Мовне змішання дозволило збільшити словниковий запас вдвічі, з'явилося розмежування на високу і більш низьку групи мови. У 14 ст. англійська отримує звання зразка літературної мови, використовується для утворення і в правовій системі. Виходить перша книга англійською, закладаються основи граматичних правил.
Останнім етапом становлення є новоанглійский період, який бере свій початок в 1500 р і триває до наших з вами днів. У. Шекспір вважається засновником сучасної англійської мови. Він звільнив її від домішок, сформував лексикон.
Наразі англійська мова третя в світі за кількістю носіїв. Вона є міжнародною мовою спілкування, бізнесу, техніки, освіти, ЗМІ. Постійно оновлюючись і зазнаючи змін, англійська стала найважливішим інструментом комунікації в умовах сучасності.